Bruģa ieklāšana
Bruģa ieklāšana ir lieliska izvēle, jo bruģis ir ne tikai vizuāli pievilcīgs un lieliski iekļaujas kopējā ainavā, bet tas ir arī izturīgs, videi un cilvēka veselībai draudzīgs. Saulē sakarstot, tas neizdala kaitīgas vielas.
Lai arī bruģēšana ir gadsimtiem sena tehnika, mūsdienās tā ir attīstījusies un pilnveidojusies gan krāsu bagātībā, gan bruģakmens formu dažādībā, gan paša klājuma raksta daudzpusībā. Turklāt mūsdienās bruģis tiek klāts tā, lai, pār to pārvietojoties, nebūtu jūtams nelīdzenums un lieka vibrācija.
Bruģēšanas process
Līdz brīdim, kad mēs nonākam līdz bruģa ieklāšanai, ir jāveic vairāki mērījumi, aprēķini un grunts sagatavošanas darbi. Tāpēc, lai mēs saviem klientiem varētu piedāvāt precīzas bruģa ieklāšanas izmaksas, mēs vienmēr dodamies klātienē novērtēt plānoto bruģējamo virsmu un veicam arī tā saucamo “kontrolracienu ar lāpstu”. Uzklausot klienta vēlmes un vajadzības, mēs piedāvājam atbilstošāko risinājumu konkrētajā situācijā. Turklāt bieži, esot uz vietas kopā ar klientu, mēs rodam jaunas idejas un risinājumus, kādu bruģa veidu un ieklāšanas tehniku labāk izvelēties.
Bruģa ieklāšanas procesu veido četri pamata posmi, kas arī nosaka kopējās izmaksas atkarībā no mainīgajiem lielumiem.
1. Grunts sagatavošana
Pirmajā posmā mēs vienmēr veicam grunts sastāva izvērtēšanu - pēc tā mēs nosakām, cik biezā slānī ir jānorok nederīgā grunts un jāaizvieto ar atbilstošu derīgu grunti-smilti. Šis posms ir noteicošais, lai vēlāk neveidotos bruģa iesēdumi.
2. Šķembu slāņa biezuma noteikšana un izveide
Pēc atbilstošas grunts-smilts pamatnes sagatavošanas tiek klāts šķembu slānis. Tās biezums un frakcija atkarīga no tā, kādai slodzei paredzēts bruģakmens segums - vai par to pārvietosies tikai gājēji, vai uz tā brauks vieglās automašīnas, vai arī smagie kravas auto. Bieži ir gadījumi, kad, piemēram, uz gājējiem paredzētas bruģētas taciņas uzbrauc smagais auto un bruģis tajā vietā iesēžas, tāpēc ir svarīgi jau laikus paredzēt šādus iespējamos apstākļus.
3. Sīkšķembu slānis
Tas ir aptuveni 4 cm biezs izlīdzinošais slānis, kas izveido līdzenu pamatu bruģa ieklāšanai, kā arī nodrošina bruģa segumu stabilāku un noturīgāku, vienlaikus pasargājot arī no skudrām, kam patīk irdināt bruģa apakšējos slāņus.
4. Bruģa ieklāšana.
Pati bruģa ieklāšana ir noslēdzošā fāze, kurā tiek ieklāti bruģakmeņi, tad starp tiem ieskalotas smiltis un pašās beigās tiek veikta blietēšana, lai virsmu izlīdzinātu un nostiprinātu.
SazinātiesBruģa izvēle
Mēs strādājam ar daudzu gadu pieredzē pārbaudītiem kvalitatīviem bruģakmens ražotājiem. Ņemot vērā klienta vēlmes, ieteiksim vispiemērotāko risinājumu.
Bruģa veidi ir dažādi – gan pēc krāsas, gan formas, gan pēc bruģakmens biezuma. Ja krāsas un formas izvēli noteiks vizuālās vēlmes, tad, izvēloties bruģakmens biezumu, jāņem vērā plānotā noslodze.
Bruģēšanas izmaksas
Bruģēšanas pakalpojumu izmaksas atkarīgas no vairākiem mainīgajiem faktoriem, kas uzskaitīti iepriekš, tāpēc tālāk norādītās cenas ir aptuvenas.